Jagiellonia wygrywa z Zagłębiem. Ciasno w górze tabeli

29.10.2017 17:35

Jagiellonia Białystok pokonała na własnym boisku Zagłębie Lubin 3:1 w meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Ekstraklasa fot. PAP

Podopieczni Ireneusza Mamrota błyskawicznie, bo już w 2. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą reprezentanta Litwy Fiodora Cernycha. Kwadrans później na 2:0 podwyższył Karol Świderski i Jagiellonia schodziła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W 54. minucie kontaktową bramkę dla gości zdobył orbitujący wokół kadry Adama Nawałki Jakub Świerczok, dla którego było to już dziewiąte trafienie w tym sezonie. Na 12 minut przed końcem, gospodarze, za sprawą Przemysława Frankowskiego, przypieczętowali zwycięstwo.

Po tym spotkaniu zrobiło się trochę ciasno w czołówce, ponieważ obydwie drużyny zajmują kolejno 3 i 4 miejsce w tabeli, mają po punkcie straty do Lecha i po 3 do liderującego Górnika Zabrze. Punkt za nimi czai się Legia, która w niedzielę o 18 rozegra na Łazienkowskiej mecz z Arką Gdynia.

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (2:0)

Bramka: 1:0 Fedor Cernych (2), 2:0 Karol Świderski (17), 2:1 Jakub Świerczok (54), 3:1 Przemysław Frankowski (78).