Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jagiellonia ma nowego trenera! Zaskakujące nazwisko

12.06.2017 18:55
sport

Ireneusz Mamrot, dotychczasowy trener pierwszoligowego Chrobrego Głogów, został nowym szkoleniowcem piłkarskiego wicemistrza Polski Jagiellonii Białystok - poinformował w poniedziałek prezes klubu Cezary Kulesza. Będzie to jego pierwsza praca w ekstraklasie.

Jagiellonia fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

46-letni Mamrot zastąpi Michała Probierza, któremu z końcem czerwca wygasa umowa z Jagiellonią.

Jak powiedział PAP Kulesza, dokumenty zostały podpisane, pozostały jeszcze sprawy formalne dotyczące sztabu nowego szkoleniowca.

Prezes dodał, że pewnym problemem była umowa, którą Mamrot miał z Chrobrym Głogów, ale udało się trenerowi, który pracował tam przez blisko siedem lat (i przeszedł drogę z 3. do 1. ligi) dojść do porozumienia z władzami klubu co do warunków rozwiązania kontraktu.

Jak przyznał szef białostockiego klubu, decyzja o zatrudnieniu Mamrota, który nie ma doświadczenia ekstraklasowego, może być uznana za odważną, ale zaznaczył, że - zarówno na podstawie wywiadu środowiskowego jak i własnych kontaktów - może się o tym trenerze wypowiadać tylko dobrze.

Nazwisko tego szkoleniowca w kontekście pracy w Białymstoku w ogóle nie pojawiało się na dziennikarskich giełdach. Były za to inne - media informowały m.in. o bułgarskim szkoleniowcu Ljubosławie Penewie czy Chorwacie Zoranie Vuli; jeszcze w poniedziałek rano w mediach padało nazwisko Jerzego Brzęczka, a przed nim - Macieja Bartoszka.

Piłkarze Jagiellonii wolne mają tylko do 15 czerwca, bo dwa tygodnie później zagrają pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Europejskiej. Przeciwnika w 1. rundzie eliminacji drużyna pozna po losowaniu, zaplanowanym na 19 czerwca.

Tego dnia białostoczanie wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Zaplanowano w jego trakcie jeden sparing - 20 czerwca Jagiellonia zagra w Opalenicy z cypryjskim AEK Larnaka.

Rozgrywki nowego sezonu ekstraklasy, który rozpocznie się w weekend 15-16 lipca, białostoczanie zainaugurują meczem na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą w Niecieczy.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń