Ekstraklasa: Angulo nie zwalnia, Górnik punktuje

24.11.2017 22:22

Igor Angulo dorzucił dwa gole do swojego okazałego dorobku i przyczynił się do zwycięstwa Górnika Zabrze z Jagiellonią Białystok 3:1 w meczu 17. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Hiszpan zdobył już w tym sezonie 18 bramek.

Górnik - Jagiellonia fot. PAP

Spotkanie w Zabrzu lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Tarasa Romanczuka. Jeszcze przed przerwą wyrównał Angulo.

Po zmianie stron gospodarze przycisnęli. W 54. minucie piłka wpadła do siatki, ale arbiter po wideoweryfikacji gola nie uznał. Górnik zanotował jednak piorunującą końcówkę - najpierw własnego bramkarza pokonał Piotr Wlazło, a wynik na 3:1 ustalił niezawodny Angulo.

Dzięki zwycięstwu Górnik Zabrze powrócił na fotel lidera, ale Legia swoje spotkanie z Koroną rozegra w sobotę.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1

Bramki: Igor Angulo (41., 84.), Piotr Wlazło (80. - samobój) - Taras Romanczuk (4.)