Ekstraklasa: Górnik lepszy od Arki Gdynia, zdecydował jeden gol

22.04.2019 20:30

W poniedziałkowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Arkę Gdynia 1:0.

Arka - Górnik fot. PAP/EPA

W pierwszej połowie trzykrotnie zabrzanie bliscy byli zdobycia gola. W 15. min. Szymon Żurkowski uderzył efektownie, ale obok bramki. W 32. min. umiejętnościami musiał wykazać się Pavels Steinbors. Po strzale Igora Angulo tak wybił piłkę, że ta odbiła się od poprzeczki, a następnie poleciała na róg.

Pięć minut później Górnik krótko rozegrał rzut rożny: Jesus Jimenez dośrodkował w pole karne, a ładnie do strzału złożył się Mateusz Matras. Jednak piłka nie wpadła do siatki.

W 53. min. zabrzanie objęli prowadzenie. Wówczas z rzutu rożnego dośrodkował Walerian Gwilia, zaś niepilnowany Kamil Zapolnik głową skierował piłkę do siatki.

Po stracie gola zespół z Gdyni atakował z większym animuszem. Kilkukrotnie był bliski wyrównania. Najbliższy doprowadzenia do niego był w 74. min rezerwowy Luka Zarandia. Po jego strzale piłka minęła jednak bramkę Górnika.