Ekstraklasa: Niespodziewany remis Górnika, wygrana Bruk-Betu i Korony

31.03.2018 21:01

W 29. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze nieoczekiwanie zremisował 2:2 z Sandecją Nowy Sącz. W dwóch innych spotkaniach Bruk-Bet pokonał Cracovię 2:0, a Korona Kielce wygrała z Lechią Gdańsk 1:0.

Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz fot. PAP

Ekstraklasa: Cztery gole w Zabrzu

Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz 2:2 w sobotnim meczu 29. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Kibice obejrzeli bramki dopiero w drugiej części spotkania.

Jednak wcześniej w 17. minucie na noszach boisko opuścił obrońca zabrzan Michał Koj. Pech nie opuszczał piłkarzy Górnika i w doliczonym czasie pierwszej połowy zniesiony z murawy został jego klubowy kolega, napastnik Łukasz Wolsztyński, który po przerwie nie powrócił do gry.

Wynik otworzył Wojciech Trochim, który wykorzystał podanie od Pawło Ksionza. Napór ekipy Brosza przyniósł jej wyrównanie. Po faulu Aleksandru Bengi na Danim Suarezie sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na gola przez Angulo. Hiszpan trafił 20 raz w sezonie. Cztery minuty później Suarez zachował najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu przed bramką rywali i pokonał płaskim uderzeniem Michała Gliwę. To nie był koniec wrażeń dla kibiców, bo szybko wyrównał Kolew, przy dość biernej postawie obrony rywali.

Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Wojciech Trochim (56), 1:1 Igor Angulo (75-karny), 2:1 Dani Suarez (79), 2:2 Aleksandyr Kolew (82).

Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo Bruk-Betu

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki pokonali 2:0 Cracovię w sobotnim meczu 29. kolejki ekstraklasy. Podobnie jak w Zabrzu, kibice na bramki doczekali się dopiero w drugiej połowie.

W 77. minucie po podaniu od Łukasza Piątka, Szymon Pawłowski ograł Kamila Pestkę i skierował piłkę do siatki. Losy meczu rozstrzygnęły się w 90. minucie. Miejscowi wyprowadzili szybki kontratak. Pawłowski podał do Samuela Stefanika, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Michalowi Peskovicowi.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia Kraków 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Szymon Pawłowski (77), 2:0 Samuel Stefanik (90).

Ekstraklasa: Skromna wygrana Korony

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej ekstraklasy Korona na własnym stadionie pokonała Lechię Gdańsk 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 18. minucie Goran Cvijanovic. Wszystko zaczęło się od lewej strony boiska, gdzie w pole karne wpadł Marcin Cebula. Piłkarz dograł na piąty metr do Gorana Cvijanovicia, który skierował piłkę do siatki.

Tuż przed zakończeniem meczu w sytuacji sam na sam z Kuciakiem znalazł się Zlatko Janjic, ale uderzył zbyt słabo i bramkarz Lechii bez większych problemów złapał piłkę. Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie i z trzech punktów mogli cieszyć się kielczanie.

Korona Kielce – Lechia Gdańsk 1:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Goran Cvijanovic (18).