Ekstraklasa: Wysokie zwycięstwo Górnika Zabrze

29.04.2019 20:16

Górnik Zabrze pewnie pokonał Zagłębie Sosnowiec w ostatnim meczu 33. kolejki Ekstraklasy 4:0. Dwie bramki zdobył Igor Angulo, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec fot. PAP

Górnik Zabrze po raz pierwszy pokonał bramkarza Sosnowca w 28. min. Wówczas w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą znalazł się Igor Angulo. Po strzale tego ostatniego golkiper zdołał dotknąć piłki, ale ta dalej leciała w kierunku bramki. Tuż przed linią zdołał ją odbić Giorgos Mygas, jednak nadbiegający Boris Sekulic wepchnął ją do siatki.

Dziesięć minut później po raz kolejny okazało się, jak bardzo słaba była w poniedziałek linia defensywy Zagłębia. Jesus Jimenez w polu karnym przeciwnika ośmieszył dwóch rywali, po czym wpisał się na listę strzelców.

Górnik - Zagłębie: Czerwona kartka i VAR

Wynik pierwszej połowy ustalił Angulo na dwie minuty przed przerwą. Ponownie mając przed sobą tylko bramkarza celnie uderzył z 17 metrów.

Po przerwie dalej przeważał Górnik, a od 50. min sosnowiczanie musieli grać w dziesięciu. Wówczas Patrik Mraz sfaulował Jimeneza. Obrońca Zagłębia ujrzał najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Minutę później Kamil Zapolnik głową skierował piłkę do bramki. Jednak sędzia skorzystał z systemu VAR i okazało się, że był spalony.

Wynik spotkania strzałem głową ustalił w 78. min. Angulo.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Boris Sekulic (28), 2:0 Jesus Jimenez (38), 3:0 Igor Angulo (43), 4:0 Igor Angulo (78-głową).