Ekstraklasa: FIFA surowo ukarała Pogoń Szczecin

Andreas Nicolaides
12.10.2018 22:15
Pogoń Szczecin
fot. PAP/EPA

FIFA ukarała Pogoń Szczecin rocznym zakazem transferowym, a jej piłkarza Spasa Delewa czteromiesięczną dyskwalifikacją za naruszenie przepisów transferowych. Obie strony zapowiedziały apelację do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Decyzję podjęła Izba ds. Rozstrzygania Sporów FIFA i nie jest prawomocna.

"Organ FIFA uznał, że Spas Delew dokonał rozwiązania umowy o pracę z klubem Beroe Stara Zagora z naruszeniem przepisów FIFA o stabilności kontraktowej. W konsekwencji FIFA nakazała zawodnikowi wypłatę odszkodowania na rzecz klubu Beroe Stara Zagora i dodatkowo nałożyła na piłkarza zakaz udziału w meczach klubowych oraz reprezentacyjnych przez okres 4 miesięcy. Światowa federacja ukarała także Pogoń Szczecin S.A. karą dyscyplinarną w postaci zakazu transferów do klubu przez okres najbliższych dwóch, następujących po sobie okienek transferowych" - napisano w oficjalnym komunikacie szczecińskiego klubu.

Po 11 kolejkach Pogoń Szczecin z dorobkiem 13 punktów zajmuje 10. miejsce w tabeli ekstraklasy. 29-letni Delew w lipcu w 2016 roku związał się z Pogonią Szczecin jako wolny zawodnik.

RadioZET.pl/PAP/AN