Zamknij

Dwóch czołowych piłkarzy odchodzi z Górnika Zabrze

Andreas Nicolaides
12.06.2019 15:14
Górnik Zabrze
fot. Piotr Matusewicz/East News

Hiszpański pomocnik Dani Suarez i reprezentacyjny gruziński pomocnik Walerian Gwilia pożegnali się z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze. Obaj byli podstawowymi piłkarzami drużyny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Suarez grał w ekipie 14-krotnego mistrza Polski 2,5 roku. Nie zdecydował się przedłużyć wygasającego z końcem czerwca kontraktu.

- Klub przedstawił propozycję nowego, jednak Dani Suarez z niej nie skorzystał. Dziękujemy mu za czas spędzony w Zabrzu i wiele wzruszeń, których dostarczył naszym kibicom. Kontrakt formalnie został skrócony o dwa tygodnie – powiedział prezes Górnika Bartosz Sarnowski, cytowany w klubowym komunikacie.

Gwilia i Suarez odchodzą z Górnika Zabrze

Gwilia został zimą wypożyczony ze szwajcarskiej Lucerny. Szybko wywalczył sobie miejsce w drużynie trenera Marcina Brosza, pomógł zabrzanom w skutecznej walce o utrzymanie.

- Jeszcze kilka dni temu zapowiadał, że odpowiedź dotyczącą swojej przyszłości w Zabrzu da po meczach reprezentacji. Dostał od nas propozycję bardzo dobrego kontraktu, jednak pamiętajmy, że wciąż był zawodnikiem Lucerny. Poinformował, że nie skorzysta z oferty Górnika – stwierdził koordynator pionu sportowego Górnika Artur Płatek.

Dodał, że klub był przygotowany na taki rozwój wypadków i prowadzi rozmowy z potencjalnymi następcami obu graczy.

Żurkowski sprzedany do Fiorentiny

Po zakończeniu minionego sezonu z klubem pożegnał się też pomocnik 21-letni Szymon Żurkowski, sprzedany do włoskiej Fiorentiny. Zabrzanie nie skorzystali z oferty wykupu z PAOK Saloniki greckiego pomocnika Giannisa Mystakidisa, który wiosną grał na zasadzie wypożyczenia.

Warunki przedłużenia umowy o dwa lata uzgodnił za to trener Marcin Brosz. W minionym sezonie Górnik zajął w ekstraklasie 11 miejsce.

RadioZET.pl/PAP/AN