Zamknij

Ekstraklasa: Dean Klafurić trenerem Legii na kolejny sezon

Andreas Nicolaides
04.06.2018 11:41
Dean Klafurić
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Dean Klafurić, który zdobył z Legią Warszawa mistrzostwo i Puchar Polski, będzie trenerem pierwszego zespołu w sezonie 2018/19. Chorwacki szkoleniowiec podpisał z klubem nowy, roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Prowadzona przez Deana Klafuricia drużyna wywalczyła siódmy w historii klubu dublet i w lipcu będzie występować w eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA. Chorwat rozpoczął pracę w roli pierwszego trenera Legii w kwietniu br. Przejmując zespół w końcówce sezonu, zanotował świetny bilans – w ośmiu meczach odniósł siedem zwycięstw, jedno spotkanie zremisował.

- Dean Klafuric przejął Legię w trudnym momencie i doprowadził nas do zdobycia Mistrzostwa i Pucharu Polski  Mieliśmy okazję poznać jego styl działania, umiejętności taktyczne, a także sposób pracy z drużyną, którą już dobrze zna i z którą ma dobry kontakt. To wszystko sprawiło, że był jednym z kandydatów na trenera Legii w kolejnym sezonie. Żeby nim zostać musiał nas jeszcze przekonać, że ma plan rozwoju tej drużyny, zgodny z naszymi możliwościami i oczekiwaniami, a także spójny z wizją rozwoju klubu. Mieliśmy kilku kandydatów, z którymi odbyliśmy zaawansowane rozmowy, ale po ostatnich spotkaniach z Deanem, podjęliśmy decyzję, że to on zostanie trenerem Legii w przyszłym sezonie. Życzę mu powodzenia i zapewniam, że dostanie pełne wsparcie całego klubu w realizacji postawionych celów, z których kluczowym jest awans do europejskich pucharów - powiedział Dariusz Mioduski, prezes zarządu Legii Warszawa.

Do sztabu szkoleniowego jako asystent trenera zostanie dołączony Ivan Prelec. 30-letni Chorwat ostatnio był szkoleniowcem HNK Gorica, z którym awansował do pierwszej ligi. Wcześniej Prelec m.in. pełnił rolę trenera w słynnej z wychowania piłkarzy światowego formatu akademii Dinama Zagrzeb, gdzie prowadził drużyny U15, U16 i U17 oraz asystenta w młodzieżowych reprezentacjach Chorwacji U16 i U17.

Konferencja prasowa z udziałem trenera Klafuricia zaplanowana jest we wtorek o godz. 10:00. O szczegółach będziemy informować w osobnym komunikacie.

RadioZET.pl/Legia.com/AN