Ekstraklasa: Typowy mecz walki w Lubinie, bez goli na otwarcie 24. kolejki

23.02.2018 19:53
Zagłębie - Arka

W pierwszym meczu 24. kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało na własnym obiekcie z Arką Gdynia 0:0. Gospodarze mogli wygrać ten mecz, ale byli bardzo nieskuteczni.

W 12. minucie podopieczni Mariusza Lewandowskiego umieścili piłkę w siatce, ale arbiter - po wideoweryfikacji - słusznie nie uznał tego gola. Asystujący w tej akcji Balić w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

Po przerwie lubinianie nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji: Starzyński i Mazek nie trafili w bramkę, natomiast uderzenie Czerwińskiego dobrze obronił Steinbors.

Arka Gdynia dzięki takiemu wynikowi utrzyma lokatę w pierwszej ósemce, natomiast Zagłębie wciąż do niej puka i plasuje się na 9. pozycji. Obie drużyny mają taką samą liczbę punktów.

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:0