Puchar Niemiec: Eintracht skuteczniejszy w karnych. Nagrodą finał

26.04.2017 07:00

Piłkarze Eintrachtu Frankfurtu awansowali do finału Pucharu Niemiec. We wtorek pokonali na wyjeździe po rzutach karnych Borussię Moenchengladbach 7-6. Po dogrywce było 1:1. W środowym półfinale mistrz kraju Bayern Monachium podejmie wicemistrza Borussię Dortmund.

Eintracht Frankfurt fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Która z drużyn zagra z Eintrachtem w finale Pucharu Niemiec?

Na stadionie w Moenchengladbach goście objęli prowadzenie w 15. minucie po strzale izraelskiego piłkarza Taleba Tawathy, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Jonas Hofmann.

W drugiej części bramki nie padły, podobnie jak w dogrywce. Musiały więc rozstrzygnąć rzuty karne. Do stanu 6-6 nikt się nie pomylił. Później jednak w rolach głównych zaczęli występować bramkarze obu ekip, a zawodzili wykonawcy "jedenastek" (karnych nie wykorzystało dwóch piłkarzy Borussii i jeden Eintrachtu).

Przy stanie 6-6 do piłki podszedł kończący ósmą serię reprezentant Szwecji Branimir Hrgota i zapewnił awans ekipie z Frankfurtu. Jeszcze w poprzednim sezonie ten zawodnik występował w... Borussii Moenchengladbach (od 2012 roku).

Obie drużyny są obok siebie w tabeli niemieckiej ekstraklasy - na dziewiątym i dziesiątym miejscu. Eintracht ma dwa punkty więcej.

Bardzo ciekawie zapowiada się środowy półfinał w Monachium. Piłkarzem gospodarzy jest Robert Lewandowski, a w BVB występuje Łukasz Piszczek. Początek meczu o godz. 20.45.