Wpadka z Boliwią przelała czarę goryczy. Argentyna bez selekcjonera

Krzysztof Sobczak
11.04.2017 09:37
Edgardo Bauza
fot. pixathlon / BPP/REPORTER/EastNews

Edgardo Bauza nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Argentyny. To efekt słabego występu jego podopiecznych w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Media spekulują, że jego następcą ma zostać trener Sevilli Jorge Sampaoli.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bauza szkoleniowcem "Albiceleste" był przez zaledwie 249 dni. Pod jego wodzą drużyna zbudowana wokół Lionela Messiego wygrała jedynie trzy z ośmiu spotkań eliminacyjnych i grozi jej brak awansu na mundial. W ostatnim spotkaniu uległa 0:2 Boliwii i to ostatecznie zadecydowało o zwolnieniu trenera.

Zobacz także

Do mistrzostw świata zakwalifikują się pierwsze cztery zespoły w grupie [zostały trzy miejsca, bo Brazylia ma już zapewniony awans - przyp. red.]. Piąty - obecnie Argentyna - będzie musiał zagrać w barażach z ekipą z Oceanii.

Prezes argentyńskiego związku Claudio Tapia w czwartek ma udać się do Europy. Wówczas ma zająć się dwoma sprawami - szukaniem nowego selekcjonera, ale także ma zamiar odwiedzić siedzibę FIFA i porozmawiać o skróceniu kary dla Messiego. Gwiazda "Albiceleste" została zawieszona na cztery mecze eliminacji MŚ, po tym jak obraziła sędziego w ostatnim spotkaniu reprezentacji.

RadioZET.pl/PAP/KS