Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piękny gest Belgów wobec Łukasza Teodorczyka

06.05.2018 11:23
sport

Jako że nie minęło dużo czasu od śmierci starszego brata Łukasza Teodorczyka, Polak chce wspomóc Anderlecht w niedzielnym meczu. W związku z tym belgijskie środowisko piłkarskie poprosiło kibiców, aby okazali wsparcie piłkarzowi.

Łukasz Teodorczyk

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas zmagań na belgijskich stadionach Łukasz Teodorczyk często dał się prowokować kibicom przeciwników. W mediach nie raz pojawiały się informacje o nieprzyzwoitych gestach reprezentanta Polski.

Dla 26-latka niedzielne spotkanie będzie pierwszym po śmierci starszego brata. Jeśli Teodorczyk pojawi się na boisku z pewnością fani Clubu Brugge znów będą chcieli wyprowadzić go z równowagi. Mimo to dyrektor Anderlechtu Luc Devroe postanowił zaapelować do tamtejszych kibiców.

- To od trenera zależy, czy z niego skorzysta. Teo wie, ile od niego zależy i co musi zrobić. Musimy zobaczyć, w jakiej będzie kondycji psychicznej po tym trudnym okresie. Może być zdołowany albo naładowany energią. Mam nadzieję, że kibice w Brugii okażą mu szacunek – powiedział Devroe, który sam w przeszłości był piłkarzem Clubu Brugge.

Obecnie Teodorczyk ma 12 bramek na koncie. Na cztery kolejki przed końcem sezonu Anderlecht jest wiceliderem i traci pięć punktów do Clubu Brugge.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Oceń