Zamknij

Piękny gest Belgów wobec Łukasza Teodorczyka

Maciej Walasek
06.05.2018 11:23
Łukasz Teodorczyk

Jako że nie minęło dużo czasu od śmierci starszego brata Łukasza Teodorczyka, Polak chce wspomóc Anderlecht w niedzielnym meczu. W związku z tym belgijskie środowisko piłkarskie poprosiło kibiców, aby okazali wsparcie piłkarzowi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas zmagań na belgijskich stadionach Łukasz Teodorczyk często dał się prowokować kibicom przeciwników. W mediach nie raz pojawiały się informacje o nieprzyzwoitych gestach reprezentanta Polski.

Dla 26-latka niedzielne spotkanie będzie pierwszym po śmierci starszego brata. Jeśli Teodorczyk pojawi się na boisku z pewnością fani Clubu Brugge znów będą chcieli wyprowadzić go z równowagi. Mimo to dyrektor Anderlechtu Luc Devroe postanowił zaapelować do tamtejszych kibiców.

- To od trenera zależy, czy z niego skorzysta. Teo wie, ile od niego zależy i co musi zrobić. Musimy zobaczyć, w jakiej będzie kondycji psychicznej po tym trudnym okresie. Może być zdołowany albo naładowany energią. Mam nadzieję, że kibice w Brugii okażą mu szacunek – powiedział Devroe, który sam w przeszłości był piłkarzem Clubu Brugge.

Obecnie Teodorczyk ma 12 bramek na koncie. Na cztery kolejki przed końcem sezonu Anderlecht jest wiceliderem i traci pięć punktów do Clubu Brugge.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: