El. LM: Faza grupowa bez drużyn Kędziory i Kądziora

28.08.2018 22:58
Dynamo - Ajax

Ajax Amsterdam, Young Boys Berno i AEK Ateny awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wśród pokonanych drużyn są zespoły Polaków - Dynamo Kijów Tomasza Kędziory oraz Dinamo Zagrzeb Damiana Kądziora.

Ukraińcy stali przed trudnym zadaniem, gdyż na wyjeździe przegrali 1:3. Jedynego gola w tamtym meczu dla Dynama zdobył Kędziora, który rewanż rozpoczął od... sprokurowania rzutu karnego. Jedenastki nie wykorzystał Dusan Tadić - najpierw trafił w słupek, a po dobitce piłka wylądowała w trybunach.

Dynamo próbowało odrobić straty, ale to rywale byli groźniejsi. W drugiej połowie poprzeczkę obił Ziyech, a swoje szanse miał też Huntelaar. Ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem i awansem Ajaxu.

Nie powiodło się również drużynie innego reprezentanta Polski. Damian Kędzior pojawił się placu gry w 83. minucie, a jego Dinamo Zagrzeb nie poradziło sobie w dwumeczu ze szwajcarskim Young Boys Berno.

W fazie grupowej LM zagra także AEK Ateny, które wyeliminowało węgierskie Vidi FC. Pokonane ekipy powalczą w Lidze Europy.