Dwa gole Lewandowskiego nie wystarczyły, Borussia lepsza od Bayernu [WIDEO]

10.11.2018 20:30

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, ale jego Bayern Monachium przegrał w Dortmundzie z liderem Borussią 2:3 w hicie 11. kolejki niemieckiej ekstraklasy. W ekipie gospodarzy, która ma już siedem punktów przewagi nad Bawarczykami, asystę zaliczył Łukasz Piszczek.

Dwa gole Lewandowskiego nie wystarczyły, Borussia lepsza od Bayernu [WIDEO] fot. Twitter

Obaj polscy piłkarze rozegrali w sobotę całe spotkanie. Lewandowski strzelił gole po uderzeniach głową - w 26. i 52. minucie. Łącznie w obecnym sezonie Bundesligi ma siedem trafień.

Dla Borussia dwa trafienia, w tym jedno z rzutu karnego, zaliczył Marco Reus. Przy drugiej z tych bramek asystował Piszczek. Gola na 3:2 dla BVB strzelił w 73. minucie wprowadzony z ławki Hiszpan Paco Alcacer. To jego ósmy gol w sezonie.

Borussia pod wodzą szwajcarskiego trenera Luciena Favre od początku sezonu spisuje się świetnie i nie zmienia tej oceny nawet wtorkowa porażka z Atletico Madryt 0:2 w Lidze Mistrzów, pierwsza tej jesieni. W Bundeslidze dortmundczycy są jedynym niepokonanym zespołem i prowadzą z dorobkiem 27 pkt. Bayern ma 20 i jest trzeci.

Bramki Roberta Lewandowskiego w meczu Borussia - Bayern 3:2