Zamknij

Dusan Tadić napadnięty przez uzbrojonych złodziei. Serb nie pozwolił się okraść

10.08.2022 09:32

Dusan Tadic został napadnięty niedaleko swojego domu przez dwóch uzbrojonych złodziei – poinformował De Telegraaf. Piłkarz Ajaxu starł się z przestępcami, m.in. otworzył hełm, który nosił jeden z nich i uderzył mężczyznę w twarz. Podczas walk Tadić odniósł lekkie obrażenia.

Dusan Tadić napadnięty przez uzbrojonych złodziei. Serb nie pozwolił się okraść
fot. via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Dusan Tadić został napadnięty w nocy ze środy 27 lipca na czwartek 28 lipca na ulicy Van Eeghenstraat w Amsterdamie. Złodzieje najprawdopodobniej chcieli zabrać drogi zegarek kapitana Ajaxu. 

„Tadić zaczął uciekać, ale złodzieje go dopadli. Po krótkiej pogoni nastąpiła bójka. Tadić walczył dzielnie i zdołał otworzyć hełm jednego ze swoich napastników, by zadać mu cios. Nie wiadomo, czy rabusiom udało się uciec z jakimkolwiek łupem. Tadić został lekko ranny” - pisze De Telegraaf.

Kapitan Ajaxu uwolnił się od złodziei i wszedł do pobliskiego baru, by wezwać pomoc. Rabusie uciekli na skuterze w kierunku ulicy Koninginneweg. Ajax na razie nie poinformował o tym incydencie.

W zeszłym roku złodzieje w tej samej dzielnicy napadli na rodzinę reprezentanta Izraela, Erana Zahaviego, ówczesnego napastnika PSV. Podczas napadu, gdy piłkarz był w drodze na mecz wyjazdowy z Willemem II, jego żona została związana, a dzieci miały zaklejone usta. Rozbój miał miejsce w dzielnicy Buitenveldert. Rabusie podawali się za doręczycieli paczek.

RadioZET.pl/PAB