Czarnogóra - Polska: Duńczycy już przyznali biało-czerwonym bilety na MŚ

Krzysztof Sobczak
27.03.2017 17:16
Czarnogóra - Polska
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Duńskie media oceniły, że Polska po zwycięstwie nad Czarnogórą 2:1 znajduje się "już tylko o milimetr" od awansu do finałów mistrzostw świata w 2018 roku, natomiast piłkarzom Danii pozostała walka o drugie miejsce w grupie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po piątej kolejce eliminacji liderem grupy E jest Polska z 13 punktami, przed Czarnogórą i Danią - po siedem. Kolejne miejsca zajmują Rumunia i Armenia z sześcioma punktami, a ostatni jest Kazachstan - dwa punkty.

Zobacz także

- Tabela pokazuje bezlitośnie wszystko, a zwłaszcza różnice klas pomiędzy rywalami. Dorobek prowadzącej w grupie Polski, która wręcz wystrzeliła do przodu, jest w połowie eliminacji dramatycznie miażdżący rywali - skomentowały duńskie media.

- Filarem tej świetnej i zgranej drużyny jest zawodowy morderca Robert Lewandowski, który strzelił bramki w każdym meczu tych eliminacji i zebrał ich w pięciu występach aż osiem. Zwycięstwo nad Czarnogóra jest już niemal równoznaczne z biletami na MŚ - napisał dziennik „Ekstrabladet”.

- Polska w bardzo wyrazisty sposób objęła prowadzenie w grupie, a gwiazdor Bayernu ustawił ją na solidnym kursie w kierunku MŚ. Dania natomiast grając w kraju Draculi zawiodła, zdobywając zaledwie jeden punkt w meczu z Rumunią. To w sumie aż o sześć mniej niż zebrała Polska - napisała popołudniówka „BT”.

- Tak duża starta punktowa w połowie eliminacji do lidera grupy oznacza, że walka o pierwsze miejsce już się raczej zakończyła i Polska jest już jedną nogą na mundialu. Dla pozostałych rywali pozostała już tylko walka o drugie miejsce” - skomentował dziennik „Politiken.

W następnej kolejce reprezentacja Polski zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie z Rumunią. To spotkanie zaplanowano na 10 czerwca.

RadioZET.pl/PAP/KS