Duńczycy publikują mocny film z polskim kibicem-neonazistą [WIDEO]

Mikołaj Pietraszewski
07.09.2017 12:43
Dania
fot. Twitter/Tomasz Kuzia

Polak pobity w przed meczem Dania - Polska w Kopenhadze okazał się wielokrotnie notowanym przez policję neonazistą. Teraz do sieci trafiło nagranie, w którym widać, jak wdaje się w bójkę z policjantami.

O niezbyt chlubnej przeszłości i tożsamości Grzegorza H. jako pierwszy poinformował "Fakt", my też już pisaliśmy o tej sprawie.

Całe zamieszanie zaczęło się, gdy do internetu trafił filmik, na którym widać, jak Polak jest okładany pałką przez duńskiego funkcjonariusza. Alarm zdążyła podnieść TVP, interweniować zamierzał też szef MSZ Witold Waszczykowski.

Zobacz także

Następnie wyszło na jaw, że zainteresowany to szalikowiec Lechii Gdańsk, niekryjący się ze swoimi neonazistowskimi poglądami i posiadający bogatą kartotekę policyjną. Na ciele ma też wytatuowane m.in. swastyką oraz podobiznę Hitlera.

W czwartek natomiast, duński dziennik "Ekstra Bladet" opublikował na swojej stronie internetowej nagranie, na którym wyraźnie widać, że akcja policjantów miała charakter pacyfikacyjny, ponieważ Grzegorz H. wcześniej wdał się z nimi w bójkę. Link do artykułu na witrynie "EB" podał na swoim profilu na Twitterze dziennikarz Tomasz Kuzia:

RadioZET.pl/Na Temat/MP