Media: Druga kobieta oskarża Ronaldo o gwałt

Krzysztof Sobczak
08.10.2018 17:20
Druga kobieta oskarża Ronaldo o gwałt
fot. AP/Associated Press/East News

"Daily Mail", a za nim "Sports Illustrated" i inne światowe media informują, że do prawnika Kathryn Mayorgi zgłosiła się druga kobieta, która również oskarżyła Cristiano Ronaldo o gwałt. Piłkarz nie odniósł się do tych podejrzeń, ale podjął już działania mające na celu oczyścić jego dobre imię.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

- Miałem telefon od kobiety, która twierdzi, że przeżyła z Ronaldo bardzo podobną historię co moja pierwsza klientka - powiedział prawnik Leslie Stovall, który reprezentuje interesy Mayorgi. Dodał, że o nowych okolicznościach poinformuje policję w Las Vegas. Nie chciał jednak zdradzić personaliów kobiety.

Jeszcze dalej poszedł brukowiec "The Sun", według którego przeciwko Cristiano Ronaldo wystąpiła jeszcze jedna dziewczyna. Do gwałtu, podobnie jak w przypadku Kathryn, miało dojść w 2009 roku, a piłkarz, chcąc zapobiec oskarżeniom, zapłacił jej za milczenie. Stovall na razie nic nie wie o trzeciej rzekomej ofierze CR7, ale zapewnił, że postara się dowiedzieć czegoś więcej.

Ronaldo oskarżony o gwałt

Przypomnijmy, że Kathryn Mayorga wystąpiła z oficjalnym pozwem przeciwko Cristiano Ronaldo, w którym posądza go o gwałt. Wniosek trafił do sądu w Nevadzie. Zdarzenie miało miejsce w 2009 roku w jednym z klubów w Las Vegas.

Portugalczyk wydał oświadczenie, w którym wszystkiemu zaprzeczył, jednak kolejne dokumenty publikowane przez "Der Spiegel" z podpisem Ronaldo przeczą jego wersji i stawiają w bardzo trudnym położeniu. Z pism wynika, że Ronaldo zapłacił Mayordze za milczenie i kilkukrotnie zmieniał zeznania.

Ronaldo zatrudnił prawnika celebrytów

Ronaldo czuje się niewinny, a jego dobrego imienia przed sądem ma bronić David Chesnoff, prawnik znany m.in. ze współpracy z rodziną Michaela Jacksona, Paris Hilton, Leonardo di Caprio czy Bruno Marsem. Jego klientami są także sportowcy - Andre Agassi czy Mike Tyson.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/si.com/Daily Mail/The Sun/KS