Zamknij

Legendarny serbski bramkarz nie żyje. Dragomir Pantelić zmarł na Covid-19

20.10.2021 14:26
Dragomir Pentelić nie żyje. Legendarny serbski bramkarz zmarł na Covid-19
fot. screen

Dragan Pantelić, legendarny serbski bramkarz, zmarł w wieku 69 lat. Były golkiper kadry Jugosławii i Girondins Bordeaux przebywał w szpitalu, bo zakaził się koronawirusem.

Dragan Pantelić zaczynał karierę w klubie z rodzinnej miejscowości - FK Lešnica. Z niego w 1971 roku odszedł do FK Radnički Niš, gdzie spędził 11 sezonów. Od kiedy zadebiutował w klubie stał się jego podstawowym bramkarzem, a także wykonawcą rzutów karnych. Pantelić zdobył w ten sposób 14 goli.

W 1980 roku Pantelić zajął z Radničkim Nišem 3. miejsce w lidze i zakwalifikował się do Pucharu UEFA. Bramkarz dotarł aż do 1/8 finału tych rozgrywek.

Dragan Pantelić nie żyje. Historia legendarnego bramkarza

Pantelić po odejściu z Radničkiego Niša przeszedł do francuskiego Girondins Bordeaux, gdzie został pierwszym bramkarzem i także zajął się wykonywaniem rzutów karnych, z których zdobył 2 gole. Po odejściu z Bordeaux wrócił do Jugosławii – konkretnie Timoku Zajecar – po czym znów zagrał w Radničkim Nišie. Po roku gry w tym klubie przeszedł do Grafičara Belgrad, gdzie w 1988 roku zakończył karierę piłkarską.

Pantelić od 1979 do 1983 roku grał w kadrze Jugosławii. Wystąpił na igrzyskach olimpijskich w 1980 roku i w 1982 roku. W kadrze rozegrał 19 meczów i zdobył 2 gole.

RadioZET.pl/PAB