Zamknij

Dostał ataku serca na boisku. Nie żyje młody piłkarz

05.01.2022 12:35

Marcos Menaldo nie żyje. Utalentowany gwatemalski piłkarz zmarł w tragicznych okolicznościach, doznawszy ataku serca podczas jednego z treningów. Miał zaledwie 25 lat.

Marcos Menaldo
fot. Instagram/marcosmenaldo4

O śmierci Marcosa Menaldo poinformowała we wtorek telewizja ESPN. Gwatemalczyk zmarł w tragicznych okolicznościach, po tym jak dostał ataku serca podczas jednego z treningów przygotowujących do sezonu.

Obrońca Deportivo Marquense zasłabł pod koniec sesji treningowej na stadionie Marquesa de la Ensenada w poniedziałek 3 stycznia, po czym został przetransportowany do szpitala. Lekarzom z Hospital de Especialidades w San Marcos niestety nie udało się tam uratować młodego piłkarza. Zawodnik zmarł.

Dostał ataku serca na boisku. Nie żyje młody piłkarz Marcos Menaldo

Klub z Gwatemali odmówił wydania oficjalnego oświadczenia w sprawie śmierci swojego gracza do momentu, w którym otrzyma na to zgodę od bliskich zmarłego. Niespełna miesiąc temu - 12 grudnia - Menaldo skończył 25 lat.

- Marcos był jednym z liderów naszego zespołu. Wszyscy w Deportivo są w szoku z powodu tego tragicznego wydarzenia - powiedział mediom prezes klubu, Hernan Maldonado. Deportivo Marquense w zakończonym niedawno sezonie zostało mistrzem drugiej ligi gwatemalskiej i awansowało do tamtejszej ekstraklasy.

RadioZET.pl/ESPN