Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ciąg dalszy kłopotów Ronaldo. Przed sądem stają jego doradcy finansowi

06.09.2017 17:19
sport

Doradcy finansowi piłkarza Realu Madryt Portugalczyka Cristiano Ronaldo zostali wezwani przez sąd w Madrycie na przesłuchania w sprawie oszustw podatkowych, o jakie oskarżony jest ich klient.

Ciąg dalszy kłopotów Ronaldo. Przed sądem stają jego doradcy finansowi fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jorge Mendes, Carlos Osorio i Luis Correia mają złożyć zeznania najpóźniej do 19 października, gdyż później planowane jest rozpoczęcie procesu.

Gwiazdor Realu jest podejrzany o to, że w latach 2011-2014 uniknął zapłacenia około 14,7 mln euro na rzecz hiszpańskiego urzędu podatkowego.

W 2011 roku Ronaldo zdaniem śledczych "zaoszczędził" 1,4 mln, w 2012 - 1,7 mln. w 2013 - 3,2 mln a w 2014 - 8,4 mln. W nielegalnym procederze unikania płacenia podatków mieli mu pomagać właśnie przesłuchiwani finansiści, którzy byli także uwikłani w sprawę Radamela Falcao.

Portugalczyk trzymał swój kapitał na Wyspach Dziewiczych, w jednym z rajów podatkowych, ale po wypłynięciu na światło dzienne podobnych problemów m.in. Argentyńczyka Lionela Messiego, Brazylijczyka Neymara i innych, postanowił "zrobić porządek" z finansami.

Ujawnił wszystkie swoje zagraniczne dochody i już w 2014 roku, jeszcze przed rozpoczęciem śledztwa, zapłacił osiem milionów euro. Dostarczył też wszystkie wymagane dokumenty.

Pomimo tego prokuratura i organy śledcze urzędu finansowego nadal prowadzą postępowanie wyjaśniające.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń