Ciąg dalszy kłopotów Ronaldo. Przed sądem stają jego doradcy finansowi

Dominik Gołdyn
06.09.2017 17:19
Ciąg dalszy kłopotów Ronaldo. Przed sądem stają jego doradcy finansowi
fot. PAP/EPA

Doradcy finansowi piłkarza Realu Madryt Portugalczyka Cristiano Ronaldo zostali wezwani przez sąd w Madrycie na przesłuchania w sprawie oszustw podatkowych, o jakie oskarżony jest ich klient.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jorge Mendes, Carlos Osorio i Luis Correia mają złożyć zeznania najpóźniej do 19 października, gdyż później planowane jest rozpoczęcie procesu.

Gwiazdor Realu jest podejrzany o to, że w latach 2011-2014 uniknął zapłacenia około 14,7 mln euro na rzecz hiszpańskiego urzędu podatkowego.

W 2011 roku Ronaldo zdaniem śledczych "zaoszczędził" 1,4 mln, w 2012 - 1,7 mln. w 2013 - 3,2 mln a w 2014 - 8,4 mln. W nielegalnym procederze unikania płacenia podatków mieli mu pomagać właśnie przesłuchiwani finansiści, którzy byli także uwikłani w sprawę Radamela Falcao.

Zobacz także

Portugalczyk trzymał swój kapitał na Wyspach Dziewiczych, w jednym z rajów podatkowych, ale po wypłynięciu na światło dzienne podobnych problemów m.in. Argentyńczyka Lionela Messiego, Brazylijczyka Neymara i innych, postanowił "zrobić porządek" z finansami.

Ujawnił wszystkie swoje zagraniczne dochody i już w 2014 roku, jeszcze przed rozpoczęciem śledztwa, zapłacił osiem milionów euro. Dostarczył też wszystkie wymagane dokumenty.

Pomimo tego prokuratura i organy śledcze urzędu finansowego nadal prowadzą postępowanie wyjaśniające.

RadioZET.pl/PAP/DG