Zamknij

"Dlaczego znowu Messi?". Niemcy mówią o skandalu na gali Złotej Piłki

30.11.2021 10:06
Złota Piłka 2021
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski zajął dopiero drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki 2021. W wymowny sposób wyniki skomentowała niemiecka prasa, która wprost mówi o skandalu.

Najbardziej radykalny w sądach był bulwarowy "Bild". - Skandaliczny wybór! Lewandowski tylko drugi. Dlaczego znowu Messi? - napisał dziennik, informując, że Polak odebrał nagrodę dla najlepszego strzelca 2021 roku, choć należała mu się również Złota Piłka.

"Messi kradnie show Lewandowskiemu" - to z kolei tytuł relacji z gali gazety "FAZ". Portal sport.de pisze natomiast o "gorzkim wieczorze Roberta Lewandowskiego". - Napastnik Bayernu zdobył nowo utworzoną nagrodę dla najlepszego strzelca, ale nie otrzymał tego, co najważniejsze - Złotej Piłki - relacjonowano.

Złota Piłka 2021: WYNIKI

Przypomnijmy, że Lewandowski przegrał z Messim minimalnie. Argentyńczyk zdobył 613 punktów, podczas gdy Polak 33 mniej. Trzecie miejsce zajął Jorginho, a na dalszych pozycjach uplasowali się Karim Benzema i N'golo Kante.

Dla Messiego była to siódma Złota Piłka w karierze. Pod tym względem jest najlepszy w historii, drugi Cristiano Ronaldo ma na koncie pięć nagród Ballon d'Or.