Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Diego Maradona trafił do szpitala. Miał krwotok wewnętrzny

05.01.2019 11:04
sport

Argentyńska legenda piłki nożnej, Diego Maradona trafił w piątek do szpitala w Olivos na przedmieściach Buenors Aires w związku z krwotokiem żołądkowo-jelitowym, jaki wykryto u niego podczas rutynowych badań lekarskich. Po kilku godzinach opuścił szpital.

Diego Maradona fot. Hahn Lionel/ABACA/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O tym, że Maradona został wypisany ze szpitala, poinformowała za pośrednictwem Twittera jego córka Dalma. - Tym, którzy rzeczywiście niepokoili się o mego tatę, chcę powiedzieć, że ma się już lepiej i wkrótce będzie w domu - napisała.

Piłkarz poddawał się rutynowym badaniom w związku z obowiązkami trenera zespołu Dorados de Sinaloa, jakie podjął w Meksyku.

Szpital nie wydał żadnego oświadczenia w sprawie jego zdrowia. Wiadomo jedynie, że lekarze zalecili przeprowadzenie dokładnych badań endoskopowych.

O problemach zdrowotnych piłkarza poinformował w piątek po południu dziennik sportowy "Ole". Z publikacji trudno wywnioskować, na ile poważny miałby być stan zdrowia 58-letniego sportowca.

Wiadomość nie powinna była zaskoczyć legendarnego piłkarza, który poprowadził Argentynę do zwycięstwa w Pucharze Świata w 1986 r. - pisze w komentarzu Reuters. Ekstrawagancki styl życia, który pomógł mu trafiać na pierwsze strony gazet i być jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy 20 wieku, przyczynił się zapewne do do problemów zdrowotnych - zauważa.

Reuters przypomina, że podczas mundialu w Moskwie w 2018 r. Maradona zemdlał, a w 2004 r. był hospitalizowany w związku z zaburzeniami oddechowo-kardiologicznymi wywołanymi nadużywaniem kokainy. W 2005 r. przeszedł operację żołądka; przyczyniło się to do pozbycia się przezeń problemu nadwagi.

Z kolei w 2007 r. piłkarz przebywał w jednej z klinik w Buenos Aires w związku z uzależnieniem od alkoholu.

Ponadto - symbol południowoamerykańskiego futbolu cierpi też na ciężką chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych. Pierwsze objawy choroby zaobserwowano kilka lat temu - w 2004 r.

We wrześniu Maradona, mistrz świata z 1986 roku, został trenerem występującego na zapleczu meksykańskiej ekstraklasy zespołu Dorados Culiacan. W lipcu objął z kolei funkcję prezesa białoruskiego klubu Dynamo Brześć.

Wcześniej doświadczenie trenerskie Argentyńczyk zbierał w kilku klubach w ojczyźnie oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także jako selekcjoner reprezentacji swojego kraju w latach 2008-2010.

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń