Zamknij

Zbigniew Boniek po śmierci Diego Maradony: Jestem wstrząśnięty

25.11.2020 18:19
Zbigniew Boniek
fot. Piotr Matusewicz/East News

O śmierci Diego Maradony w środę poinformowały argentyńskie media. - Szok, szok, szok... Brakuje mi słów, zatkało mnie. Bardzo mi przykro, jestem wstrząśnięty - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Diego Maradona nie żyje. Legenda futbolu zmarła w środę w swoim domu. Przyczyną śmierci był atak serca. Miał 60 lat. W ostatnim czasie Argentyńczyk przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu.

- Nie jestem w stanie wiele powiedzieć. Szok, szok, szok... Brakuje mi słów, zatkało mnie. Bardzo mi przykro, jestem wstrząśnięty. Dla mnie Diego był najlepszym piłkarzem w historii futbolu. Po prostu geniuszem - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

W przeszłości prezes PZPN miał okazję grać przeciwko Maradonie, kiedy reprezentując barwy Juventusu, stawał naprzeciwko drużynie Napoli, w której grał Maradona.

Diego Maradona nie żyje. Zbigniew Boniek zszokowany po śmierci legendy futbolu

- Graliśmy kiedyś z Juventusem przeciwko jego Napoli. W pierwszych minutach dostał kilka kopniaków. Był faulowany, wstawał i kiwał nas dalej. Spojrzeliśmy po sobie i zrozumieliśmy się bez słów: ten mały Argentyńczyk jest za dobry, po prostu nie wypada go kopać. Czuję ogromny smutek i żal, że odszedł - opowiadał były reprezentant Polski.

- Prowadziliśmy zupełnie inne style życia, ale znaliśmy się dobrze z boiska. Graliśmy razem i przeciwko sobie, spotykaliśmy w telewizyjnym studio. Uśmiech nie schodził nam z twarzy. Przepraszam, nic więcej już nie chcę mówić - dodał.

Zbigniew Boniek opublikował post na Twitterze, w którym pożegnał Diego Maradonę.

- Nigdy nie miałem żadnych wątpliwości. Dla mnie Legenda. Najlepszy ze wszystkich. Przeciwnik i Przyjaciel. R.I.P. Drogi Diego - napisał w mediach społecznościowych.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl