Zamknij

Skandaliczna okładka angielskiej gazety po śmierci Diego Maradony

26.11.2020 17:00
Maradona - okładka Daily Star
fot. okładka Daily Star

Śmierć Diego Maradony wstrząsnęła całym światem. Podczas gdy większość gazet z wielką klasą żegnała piłkarza, brytyjski "Daily Star" wypuścił wręcz skandaliczną okładkę. - Gdzie był VAR, kiedy był najbardziej potrzebny? - pytają dziennikarze, nawiązując do słynnej "ręki Boga" w wykonaniu Argentyńczyka.

Diego Maradona zmarł 25 listopada. Dzień później żegnały go gazety na całym świecie. "Daily Star" uznał jednak, że ważniejsza będzie informacja dotycząca kontrowersyjnego gola, jakiego legendarny piłkarz strzelił Anglikom podczas mistrzostw świata w roku 1986.

Maradona trafił wtedy do siatki po uderzeniu piłki ręką. I choć Anglicy reklamowali niezgodne z przepisami zagranie, sędziowie nic sobie z tego nie zrobili i uznali gola. W pomeczowym wywiadzie piłkarz powiedział, że to była "ręka Boga". Dziennikarze "Daily Star" najwyraźniej do dziś są mocno poruszeni tą sytuacją. Na okładce najnowszego numeru pytają: "Gdzie był VAR, kiedy był najbardziej potrzebny?". Informacja o śmierci piłkarza zeszła na dalszy plan.

Diego Maradona - przyczyny śmierci. Na co zmarł legendarny piłkarz?

Okładka brytyjskiej gazety zdobyła popularność na całym świecie, jednak nie jest to dobra sława. Większość kibiców i ekspertów zdecydowanie potępia działania dziennikarzy, którzy nie potrafili okazać szacunku jednemu z najwybitniejszych piłkarzy w historii.

Diego Maradona - jeden z najlepszych piłkarzy w historii

Diego Maradona zmarł w wieku 60 lat. W trakcie kariery grał m.in. w Barcelonie i Sevilli. Największą sławę zyskał jednak w Napoli, którego barw bronił w latach 1984-1991. Z klubem ze stolicy Kampanii sięgnął m.in. po dwa mistrzostwa Włoch i Puchar UEFA. Największy sukces osiągnął jednak w 1986 roku, kiedy to z reprezentacją Argentyny zdobył mistrzostwo świata. Cztery lata później Albicelestes także awansowali do finału, ale tym razem musieli uznać wyższość RFN.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl/AN