Zamknij

Szok w Neapolu po śmierci Maradony. Politycy żegnają legendę futbolu

25.11.2020 19:21
Diego Maradona nie żyje
fot. PAP/EPA

Diego Maradona nie żyje. Śmierć legendarnego piłkarza wywołała szok w Neapolu, gdzie argentyński zawodnik w latach 1984-1991 grał w Napoli. Legendę futbolu pożegnali włoscy politycy.

Diego Maradona zmarł w środę we własnym domu. Przyczyną śmierci legendarnego piłkarza był zawał serca.

- Był największy ze wszystkich - mówią włoskim mediom neapolitańczycy, którzy na ulicach miasta przekazują sobie wiadomość o śmierci uwielbianego tam Maradony.

- Ten rok jest naprawdę najgorszy z możliwych - powtarzają ludzie pod Wezuwiuszem, gdzie od lat panuje wręcz "kult" piłkarza. Jego figurki są stałym elementem neapolitańskich szopek.

Diego Maradona nie żyje. Zrozumiała decyzja argentyńskiego rządu

Diego Maradona nie żyje. Politycy żegnają legendę futbolu

Burmistrz Neapolu Luigi de Magistris nazwał Maradonę "najpotężniejszym piłkarzem wszystkich czasów, który swym geniuszem wybawił" miasto. Przypomniał, że w 2017 roku został on jego honorowym obywatelem.

- Diego, neapolitańczyku i Argentyńczyku, dałeś nam radość i szczęście. Neapol Cię kocha - podkreślił burmistrz.

Premier Włoch Giuseppe Conte napisał na Twitterze: - Cały świat opłakuje śmierć Maradony, który dzięki swemu nieporównywalnemu z niczym talentowi zapisał niezapomniane strony historii piłki nożnej.

- Żegnaj, wieczny mistrzu - dodał szef rządu.

Zbigniew Boniek po śmierci Diego Maradony: Jestem wstrząśnięty

Diego Maradonę pożegnał też szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Włoski polityk napisał w mediach społecznościowych, że piłkarz "przynosił radość setkom milionów kibiców i sportowców na całym świecie".

- Myślałem, że jest nieśmiertelny- wyznał urodzony w Neapolu pisarz Roberto Saviano.

RadioZET.pl/PAP