Zamknij

Neapol uhonoruje Diego Maradonę. Władze nazwą stadion na cześć legendy

25.11.2020 19:45
Diego Maradona nie żyje
fot. PAP/EPA

Diego Maradona nie żyje. Po śmierci legendarnego piłkarza burmistrz Neapolu Luigi de Magistris ogłosił, że stadion San Paolo będzie nazwany jego imieniem.

Diego Maradona nie żyje. Argentyńczyk, który w ostatnim czasie przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu. Legendarny piłkarz zmarł w swoim domu. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Neapolitańczycy zapalają świeczki przed muralem Maradony na placu w dzielnicy Quartieri Spagnoli. Gromadzi się tam coraz więcej ludzi. W tamtejszym barze włączono projektor, którym wyświetlane są zdjęcia legendarnego zawodnika klubu Napoli. Wszędzie panuje smutek, ludzie płaczą na ulicach - informują włoskie media.

Zbigniew Boniek po śmierci Diego Maradony: Jestem wstrząśnięty

Diego Maradona nie żyje. Stadion San Paolo nazwany na cześć legendy

Watykaniści przypominają spotkania Maradony z jego rodakiem, papieżem Franciszkiem, w tym ich pamiętny uścisk na placu Świętego Piotra w 2014 roku. Papież wyznał wtedy: - Czekałem na ciebie.

Szok w Neapolu po śmierci Maradony. Politycy żegnają legendę futbolu

Po innym spotkaniu z papieżem piłkarz powiedział: - Franciszek to ktoś znacznie więcej niż Maradona. To on jest prawdziwym mistrzem.

Wśród dziennikarzy wyrażane są nadzieje, że papież, niegdyś zagorzały kibic piłkarski w swoim kraju, zechce kilkoma słowami pożegnać zawodnika.

RadioZET.pl/PAP