Zamknij

Messi, Ronaldo i Neymar żegnają Diego Maradonę: "Opuszcza nas, ale nie odchodzi"

25.11.2020 19:46
Lionel Messi żegna Diego Maradonę
fot. JAVIER SORIANO/AFP/East News

Diego Maradona nie żyje, a legendarnego argentyńskiego piłkarza żegnają najwięksi współcześni zawodnicy: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Neymar. "Opuszcza nas, ale nie odchodzi, bo on jest wieczny" - napisał napastnik FC Barcelony i reprezentacji Argentyny.

Diego Maradona zmarł we wtorek na zawał serca. Kilka tygodni wcześniej przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu i choć lekarze pozytywnie wypowiadali się na temat stanu zdrowia legendarnego piłkarza, jego serce, na skutek także wieloletnich problemów z alkoholem i narkotykami, nie wytrzymało.

Prezydent kraju Alberto Fernandez ogłosił 3-dniową żałobę narodową, co najlepiej oddaje miłość mieszkańców tego kraju do "Boskiego Diego", piłkarza, który poprowadził drużynę narodową do mistrzostwa świata w 1986 roku. Wielbiony jest także w Neapolu, bo to on był ojcem dwóch jedynych w historii tego klubu mistrzostw Italii - w 1987 i 1990 roku. Ale żegnają go nie tylko Argentyna i Napoli, ale także najwięksi piłkarze świata, z Lionelem Messim i Cristiano Ronaldo na czele.

Messi, Ronaldo i Neymar o śmierci Diego Maradony

"Bardzo smutny dzień dla wszystkich Argentyńczyków i dla piłki nożnej. Opuszcza nas, ale nie odchodzi, bo Diego jest wieczny. Z miłością wspominam każdą z pięknych chwil spędzonych z nim" - napisał Lionel Messi. Rodzinie zmarłego złożył kondolencje.

"Ja żegna przyjaciela, a świat geniusza. Jeden z najlepszych w historii, niezrównany magik. Odchodzi zbyt wcześniej, ale pozostawia dziedzictwo i pustkę, która nigdy nie zostanie wypełniona. Spoczywaj w pokoju, nigdy nie będziesz zapomniany" - to już słowa Cristiano Ronaldo. Podobny przekaz płynie z wpisu Neymara.

"Na zawsze pozostaniesz w naszych wspomnieniach, zostawiłeś nam swoje dziedzictwo. Spoczywaj w pokoju Legendo" - napisał Brazylijczyk.

W mediach społecznościowych swój smutek po śmierci Diego Maradony wyrazili ponadto m.in. Pele, Alessandro Del Piero, Paul Pogba, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Gareth Bale, Francesco Totti, Kamil Grosicki, Paulo Dybala, Sebastian Mila, Karl-Heinz Rummenigge, Harry Kane, Zbigniew Boniek i wielu, wielu innych.

RadioZET.pl