Zamknij

Znamy wyniki sekcji zwłok Diego Maradony. Na co zmarła legenda futbolu?

26.11.2020 10:54
Diego Maradona
fot. PAP/EPA

Diego Maradona nie żyje. Jakie były przyczyny śmierci legendy futbolu? Na co zmarł słynny były piłkarz reprezentacji Argentyny? Znamy wyniki sekcji zwłok byłego zawodnika Barcelony i Napoli.

Śmierć Diego Maradony nastąpiła wyłącznie z przyczyn naturalnych, na jego ciele nie było oznak przestępstwa lub przemocy - oświadczył prokurator John Broyad z położonego w prowincji Buenos Aires miasta San Isidro.

- Niestety z ogromnym bólem możemy potwierdzić śmierć Diego Maradony, do której w jego rezydencji doszło wczoraj około godziny 12 (16 w Polsce) - poinformował na konferencji prasowej Broyad.

Zobacz także

Diega Maradona nie żyje. Przyczyny śmierci. Na co zmarła legenda futbolu?

Jak przekazał, na ciele legendy futbolu nie znaleziono żadnych oznak przestępstwa lub przemocy. 

Broyad dodał, że oględzin ciała Maradony dokonali najbardziej wykwalifikowani funkcjonariusze lokalnej policji i lekarze sądowi.

"Przyczyną śmierci był ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca" - poinformowało z kolei CNN już po sekcji zwłok legendarnego piłkarza.

>>> Niewydolność serca – niebezpieczna choroba, na którą umiera coraz więcej Polaków

2 listopada były zawodnik Boca Juniors Buenos Aires, Barcelony czy Napoli trafił do kliniki w stolicy Argentyny z powodu anemii, odwodnienia organizmu i depresji. Podczas badań zdiagnozowano u niego krwiaka podtwardówkowego, z powodu którego był natychmiast operowany. Później - według lekarzy - był z nim utrudniony kontakt, a były piłkarz, mistrz świata z 1986 roku i wicemistrz z 1990, miał objawy utraty świadomości. 11 listopada został wypisany do domu.

Informacja o śmierci "boskiego Diego" pojawiła się najpierw w serwisach internetowych argentyńskich lokalnych dzienników. Według ich relacji pod dom 60-letniego Maradony przyjechały aż cztery karetki, a do zgonu doszło z powodu zatrzymania akcji serca. Wiadomość potwierdził później jego agent i przyjaciel Matias Morla.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP, CNN