Zamknij

Pracownicy domu pogrzebowego otworzyli trumnę, by zrobić selfie z Maradoną

26.11.2020 20:05
selfie z Maradoną
fot. Twitter

Pracownicy domu pogrzebowego otworzyli trumnę z ciałem Diego Maradony i robili sobie z nim zdjęcia. Argentyńczycy są oburzeni zachowaniem mężczyzn. Jeden z nich został już namierzony i zwolniony z pracy.

Śmierć Diego Maradony to wydarzenie, które wstrząsnęło całą Argentyną. Społeczeństwo jest w żałobie po śmierci swojego idola, którego traktuje niczym boga. Tym bardziej potępiony został gest, jakiego dopuścili się pracownicy zakładu pogrzebowego.

Jak poinformowała włoska "La Gazzetta dello Sport", pracownicy domu pogrzebowego tak bardzo chcieli zbliżyć się do Maradony, że postanowili otworzyć trumnę z jego ciałem tylko po to, by zrobić sobie z nim pamiątkowe selfie. Zdjęcia szybko obiegły internet. Miały zostać zrobione w trakcie transportu ciała do Pałacu Prezydenckiego, gdzie trumna została wystawiona dla kibiców, by ci mogli z bliska oddać hołd zmarłej legendzie światowego futbolu.

Robili selfie z Diego Maradoną leżącym w trumnie

Kibiców dodatkowo oburza fakt, że mężczyźni pozowali uśmiechnięci, z kciukami ku górze.

CZYTAJ WIĘCEJ: Argentyna opłakuje śmierć Diego Maradony. Tłumy na ulicach i w Pałacu Prezydenckim

Diego Maradona zmarł 25 listopada w swoim domu. Przyczyną śmierci był ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca - poinformowało CNN. Miał 60 lat.

Maradona uznawany jest za jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii. W trakcie kariery grał m.in. w Barcelonie i Sevilli. Największą sławę zyskał jednak w Napoli, którego barw bronił w latach 1984-1991. Z klubem ze stolicy Kampanii sięgnął m.in. po dwa mistrzostwa Włoch i Puchar UEFA. Największy sukces osiągnął jednak w 1986 roku, kiedy to z reprezentacją Argentyny zdobył mistrzostwo świata. Cztery lata później Albicelestes także awansowali do finału, ale tym razem musieli uznać wyższość RFN.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl/AN