Kolejny zawodnik oskarżony o oszustwa podatkowe. Tym razem padło na Diego Costę

Krzysztof Sobczak
04.06.2019 16:51
Diego Costa
fot. OSCAR DEL POZO/AFP/East News

Diego Costa, napastnik Atletico Madryt został oskarżony we wtorek przez hiszpańską prokuraturę o dokonanie oszustwa podatkowego na łączną kwotę 1,4 miliona euro.

Diego Costa, zdaniem prokuratury, zataił przed hiszpańską skarbówką dochody w wysokości 1,4 miliona euro z tytułu prawa do wizerunku. Nie zadeklarował ich w roku podatkowym 2014, kiedy to przenosił się do londyńskiej Chelsea.

Diego Costa oskarżony o oszustwa podatkowe

Ten transfer Brazylijczyka, który posiada hiszpański paszport i zdecydował się nawet na grę dla reprezentacji Hiszpanii kosztował popularnych „The Blues” 38 milionów euro. Na Stamford Bridge napastnik występował przez trzy i pół roku, po czym na nowo dołączył do Atletico Madryt za sumę 66 milionów euro.

Zobacz także

Diego Costa zaliczył w obecnym sezonie 21 spotkań w barwach madrytczyków, strzelając w nich pięć bramek i zaliczając trzy asysty. Wcześniej oprócz wspomnianej Chelsea FC 30-latek występował jeszcze w barwach SC Bragi, Celty Vigo, Realu Valladolid oraz Rayo Vallecano. Z Atletico Madryt łączy go kontrakt do 30 czerwca 2021 roku.

RadioZET.pl/PAP/MG