Zamknij

Drogba chce zostać prezesem piłkarskiej federacji Wybrzeża Kości Słoniowej

03.08.2020 09:51
Didier Drogba
fot. AP/East News

Didier Drogba, jeden z najbardziej znanych piłkarzy Wybrzeża Kości Słoniowej, chce zostać prezesem federacji swojego kraju. Wybory odbędą się 5 września, a 42-letni były napastnik będzie mieć trzech konkurentów.

Kierować krajowym związkiem chcą także Koffi Kouakou Paul, Sory Diabate i Idriss Diallo. Drogba jest najbardziej z nich popularny na międzynarodowej scenie.

- Każdy człowiek ma trzech sędziów: boga, swoje sumienie i naród. Nigdy nie jesteśmy sami. Dziękuję wszystkim za wsparcie - napisał na Twitterze były piłkarz m.in. Olympique Marsylia i Chelsea.

Drogba chce zostać prezesem piłkarskiej federacji WKS

Drogba dwukrotnie był wybierany najlepszym piłkarzem Afryki, a w swoim kraju traktowany jest jak bohater. Jest rekordzistą pod względem strzelonych bramek w reprezentacji. W latach 2002-2014 rozegrał 104 mecze w narodowych barwach. Największe sukcesy osiągał z Chelsea. Ma na koncie cztery tytułu mistrza Anglii, cztery Puchary Anglii, trzy Puchary Ligi i dwa Superpuchary, a w 2012 roku był w drużynie, która zwyciężyła w Lidze Mistrzów.

W 2018 roku, po sezonie spędzonym w Phoenix Rising, zakończył karierę. Uczestniczył w mistrzostwach świata w 2006 i 2010 roku.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/AN