Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Trener wicemistrzów Europy przedłużył kontrakt do 2020 roku

31.10.2017 18:44
sport

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Francji Didier Deschamps przedłużył kontrakt z tamtejszą federacją (FFF) do końca mistrzostw Europy w 2020 roku - poinformował szef związku Noel Le Graet. - Tę decyzję jednogłośnie poparł cały zarząd - podkreślił działacz.

Trener wicemistrzów Europy przedłużył kontrakt do 2020 roku fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Deschamps rozpoczął pracę z drużyną narodową latem 2012 roku, kiedy skończyła się umowa Laurenta Blanca. Obaj jako piłkarze wywalczyli w 1998 roku tytuł mistrzów świata, a Deschamps był wówczas kapitanem "Trójkolorowych".

Pod jego wodzą już jako szkoleniowca reprezentacja Francji dotarła do ćwierćfinału mundialu w Brazylii w 2014 roku i finału Euro 2016 przed własną publicznością, przegranym z Portugalią 0:1. Poprowadził także podopiecznych do awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji.

W sumie z drużyną narodową odniósł 43 zwycięstwa i jest pod tym względem rekordzistą we Francji. W latach 1976-84 Michel Hidalgo miał 41 wygranych.

10 listopada Francja zmierzy się w towarzyskim meczu z Walią w Saint-Denis, a cztery dni później - z Niemcami w Kolonii.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń
Tagi