Serie A: Trzy ciosy Lazio. Szczęsny kapituluje w derbach Rzymu [WIDEO]

Dominik Gołdyn
30.04.2017 15:31

Wojciech Szczęsny puścił trzy bramki w derbach Rzymu, zakończonych zwycięstwem Lazio nad Romą 3:1. W meczu rozegranym na Stadionie Olimpijskim, z którego korzystają oba kluby, w roli gospodarza wystąpiła Roma.

Dwie bramki dla Lazio zdobył Senegalczyk Keita Balde - w 12. i 85. minucie, a jedną Serb Dusan Basta w 50. minucie. Stracone gole nie obciążają rachunku Szczęsnego, który kilka razy popisał się udanymi interwencjami.

Honorową bramkę dla Romy zdobył tuż przed przerwą z kontrowersyjnego rzutu karnego Daniele De Rossi. Powtórki telewizyjne pokazały, że padający w polu karnym jak rażony Kevin Strootman nie został dotknięty przez żadnego piłkarza Lazio.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 93. minucie czerwoną kartkę za odepchnięcie rywala otrzymał Antonio Ruediger.

Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Lazio w derbach Rzymu od listopada 2012 roku.

Druga w tabeli Roma traci już dziewięć punktów do Juventusu Turyn, który w piątek w Bergamo zremisował 2:2 z Atalantą. Z kolei Lazio umocniło się na czwartej pozycji, dającej prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.