Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Są kary po derbach Krakowa. Stadion Cracovii zamknięty!

14.12.2017 18:10
sport

Komisja Ligi ukarała Cracovię zamknięciem stadionu na dwa mecze piłkarskiej ekstraklasy oraz na najbliższe spotkanie z Wisłą. To efekt skandalicznego zachowania części kibiców "Pasów" podczas środowych derbów Krakowa.

Derby Krakowa fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 55. minucie spotkania kibice Cracovii odpalili środki pirotechniczne, który wstrzeliwali w kierunku sektora zajmowanego przez 700-osobową grupę fanów Wisły. Mecz został przerwany na ponad 20 minut, a gra wznowiona, gdy służby opanowały sytuację.

Komisja Ligi błyskawicznie zajęła się tymi wydarzeniami i na czwartkowym posiedzeniu orzekła kary wobec Cracovii, która dwa najbliższe spotkania (ze Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa) rozegra bez udziału publiczności. Stadion będzie zamknięty także podczas najbliższego spotkania ligowego z Wisłą Kraków. Kibice Cracovii do końca sezonu nie będą mogli organizować grupowego wyjazdu. Dodatkowo na klub nałożono karę finansową w wysokości 100 tys. złotych.

Komisja Ligi zastrzegła jednak, że na wyżej wymienione trzy mecze będą mogły wejść jedynie osoby do 16 roku życia wraz z opiekunami na warunkach określonych przez Komisję. Kary nie są prawomocne, klubowi przysługuje prawo do odwołania się od nich.

195. derby Krakowa zakończyły się zwycięstwem Wisły 4:1.

Kary też dla ekip ze Śląska

Na tym samym posiedzeniu Komisji Ligi, w związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa w 20. kolejce ekstraklasy, na klub z Gliwic nałożono - w zawieszeniu do końca sezonu - karę zakazu wejścia na jeden mecz domowy dla wszystkich osób, które na meczu z Legią znajdowały w sektorach P i R.

Z kolei za niewłaściwe zachowanie kibiców Górnika Zabrze podczas meczu 19. kolejki ekstraklasy z Lechią Gdańsk na klub z Zabrza nałożono karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń