Gol Krystiana Bielika na wagę trzech punktów. Polak bohaterem Derby

20.01.2021 07:00
Gol Krystiana Bielika w meczu Derby - Bournemouth

Krystian Bielik zdobył gola na wagę trzech punktów w meczu Derby County - Bournemouth rozegranego w ramach 25. kolejki Championship. Drużyna Polaka wygrała 1:0.

• Krystian Bielik zdobył zwycięskiego gola w meczu Derby County - Bournemouth
  • To drugie trafienie Polaka w tym sezonie Championship
  • Derby County zajmuje odległe 21. miejsce i broni się przed spadkiem do League One

Krystian Bielik od chwili wyleczenia kontuzji stał się fundamentalną postacią Derby County. W grudniu odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza miesiąca Championship, a we wtorek zapewnił swojej drużynie komplet punktów z walczącym o awans do Premier League Bournemouth.

W 32. minucie Bielik najlepiej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i skierował piłkę do siatki. To jego drugie trafienie w tym sezonie.

Derby County - Bournemouth: WYNIK i GOL Bielika

Krystian Bielik rozegrał cały mecz w drużynie gospodarzy, a do 82. minuty występował Kamil Jóźwiak.

Derby County znajduje się tuż nad strefą spadkową, na 21. miejscu, mając w dorobku 22 punkty w 24 meczach. We wtorek odniosło dopiero piąte zwycięstwo w tym sezonie. Bournemouth plasuje się na pozycji barażowej (5.) i traci tylko cztery "oczka" do zajmującego 2. lokatę Swansea City.