Zamknij

Nie tak dawno grali w półfinale Ligi Mistrzów, teraz spadają do 3. ligi

21.07.2020 08:50
Deportivo La Coruna
fot. AFP/EAST NEWS

Deportivo La Coruna od nowego sezonu grać będzie w 3. lidze hiszpańskiej. Legendarny klub z Półwyspu Iberyjskiego przegrał walkę o utrzymanie w drugiej klasie rozgrywkowej na kolejkę przed końcem sezonu.

Deportivo La Coruna przeżywa prawdziwy dramat. Zespół, który miał w tym sezonie wrócić do Primera Division i znów rywalizować z Barceloną i Realem Madryt, nie dość, że nie wywalczył awansu, to jeszcze spadł do 3. ligi. Patrząc na to, jak zespół prezentował się jeszcze kilka lat temu, aż trudno uwierzyć w to, co się z nim teraz stało.

Deportivo La Coruna spada do trzeciej ligi

Deportivo już w zeszłym sezonie było o krok od powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. W barażu o Primera Division przegrało jednak w dwumeczu z Mallorką 2:3. Teraz zakończy sezon na miejscu spadkowym.

Klub na początku XXI wieku przeżywał jeden z najwspanialszych okresów w swojej historii. W sezonie 2003/2004 grał w półfinale Ligi Mistrzów po tym, jak w ćwierćfinale wyeliminował wielki AC Milan. Dwumecz z ekipą z Mediolanu przeszedł do historii, gdyż Hiszpanie przegrali pierwszy mecz 1:4, a w rewanżu odrobili straty pokonując rywali aż 4:0. W sezonie 1999/2000 Deportivo pod wodzą Javiera Irurety sięgnęło po mistrzostwo Hiszpanii, w kolejnych czterech sezonach kończyło rozgrywki w pierwszej trójce. W swoim składzie miało takich piłkarzy jak Diego Tristan czy Roy Makaay.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/AN