Dean Klafurić pozostanie trenerem Legii Warszawa

Maciej Walasek
03.06.2018 19:29
Dean Klafurić
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Trenerem stołecznego klubu pozostanie Dean Klafurić. W poniedziałek Legia Warszawa ma potwierdzić tę informację.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po zwolnieniu Romeo Jozaka, trenerem Legii został jego ówczesny asystent – Dean Klafurić. Chorwat opierał się na komunikacji z zawodnikami, z którymi potrafił znaleźć wspólny język. Jak się okazało, to wystarczyło, żeby stołeczny klub zaczął wygrywać swoje mecze. Chociaż przed Klafuriciem postawiono trudne zadanie, ten zrobił to, co do niego należało: najpierw zdobył Puchar Polski, a następnie wywalczył mistrzostwo.

Zagłosuj

Czy Dean Klafurić powinien pozostać trenerem Legii?

Liczba głosów:

Po zakończeniu sezonu 2017/18 Legia Warszawa miała dwie możliwości: zostawić Klafuricia albo ściągnąć z Wisły Płock Jerzego Brzęczka. Ostatecznie zatrudnienie tego drugiego nie doszło do skutku, co oznacza, że jedynym kandydatem zostaje chorwacki szkoleniowiec. W trakcie niedzielnego programu „Cafe Futbol”,Dariusz Mioduski nie szczędził pochwał dla Klafuricia.

Zobacz także

- Gdy go zatrudniałem, potrzebowałem kogoś, kto trafi do głów zawodników, a za sprawy piłkarskie miał odpowiadać właśnie "Klaf". Obaj się mieli się uzupełniać. Działało to jakiś czas, ale później przestało, bo Romeo za bardzo skupił się na kwestiach mentalnych – mówił.

- A Deana polubiłem jako człowieka. Jest skromny i rozumie, że to nie zawodnik czy trener jest najważniejszy, ale dobro klubu. Wygrał wszystko, co było do wygrania, a przecież przejmował zespół w bardzo trudnej sytuacji.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl/MW