Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dean Klafurić pozostanie trenerem Legii Warszawa

03.06.2018 19:29
sport

Trenerem stołecznego klubu pozostanie Dean Klafurić. W poniedziałek Legia Warszawa ma potwierdzić tę informację.

Dean Klafurić fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po zwolnieniu Romeo Jozaka, trenerem Legii został jego ówczesny asystent – Dean Klafurić. Chorwat opierał się na komunikacji z zawodnikami, z którymi potrafił znaleźć wspólny język. Jak się okazało, to wystarczyło, żeby stołeczny klub zaczął wygrywać swoje mecze. Chociaż przed Klafuriciem postawiono trudne zadanie, ten zrobił to, co do niego należało: najpierw zdobył Puchar Polski, a następnie wywalczył mistrzostwo.

Zagłosuj

Czy Dean Klafurić powinien pozostać trenerem Legii?

Po zakończeniu sezonu 2017/18 Legia Warszawa miała dwie możliwości: zostawić Klafuricia albo ściągnąć z Wisły Płock Jerzego Brzęczka. Ostatecznie zatrudnienie tego drugiego nie doszło do skutku, co oznacza, że jedynym kandydatem zostaje chorwacki szkoleniowiec. W trakcie niedzielnego programu „Cafe Futbol”,Dariusz Mioduski nie szczędził pochwał dla Klafuricia.

- Gdy go zatrudniałem, potrzebowałem kogoś, kto trafi do głów zawodników, a za sprawy piłkarskie miał odpowiadać właśnie "Klaf". Obaj się mieli się uzupełniać. Działało to jakiś czas, ale później przestało, bo Romeo za bardzo skupił się na kwestiach mentalnych – mówił.

- A Deana polubiłem jako człowieka. Jest skromny i rozumie, że to nie zawodnik czy trener jest najważniejszy, ale dobro klubu. Wygrał wszystko, co było do wygrania, a przecież przejmował zespół w bardzo trudnej sytuacji.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl/MW

Oceń