Dawid Kownacki zostanie ojcem. Poinformował o tym na boisku [ZDJĘCIA]

05.12.2018 13:31

Dawid Kownacki zdobył zwycięską bramkę dla Sampdorii Genua w wygranym 2:1 meczu z drużyną SPAL Ferrara w 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Włoch. Ciesząc się z gola zakomunikował, że zostanie ojcem.

Dawid Kownacki zostanie ojcem fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Kownacki przekazał radosną nowinę dobrze znaną "cieszynką", gdy włożył sobie kciuk do buzi, a piłkę pod koszulkę. W taki sam sposób o narodzinach swojego dziecka poinformował m.in. Robert Lewandowski.

"Podwójna radość" - napisał później na Instagramie, zamieszczając wymowne zdjęcie.

"Ta trójka wie, jak bardzo kochamy Polaków. Oni zadbali już o nową generację" - podkreślono na Twitterze Sampdorii Genua.

Matką dziecka będzie partnerka Dawida Kownackiego, Aleksandra Adamczak.

Sampdoria w 1/8 finału Pucharu Włoch

Na boisku w Genui pojawiło się czterech reprezentantów Polski. W drużynie gospodarzy grali od początku Kownacki i do 70. minuty Bartosz Bereszyński, a w 84. minucie wbiegł na murawę Karol Linetty. W zespole gości cały mecz rozegrał Thiago Cionek.

Kownacki strzelił gola na wagę awansu w 82. minucie. Po dośrodkowaniu Czecha Jakuba Jankto wyprzedził serbskiego bramkarza Vanję Milinkovicia-Savicia i głową skierował piłkę do siatki.

Wcześniej goście prowadzili po bramce Sergio Floccariego (34.), a tuż przed przerwą wyrównał Francuz Gregoire Defrel.

Kolejnym rywalem Sampdorii będzie AC Milan.