Zamknij

Dawid Kownacki kontuzjowany. Wiemy, ile potrwa przerwa napastnika

19.10.2020 18:19
Dawid Kownacki kontuzjowany
fot. Uwe Kraft via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Dawid Kownacki znów jest kontuzjowany. Reprezentant Polski ma problemy z mięśniem przywodzicielem. Fortuna Duesseldorf w specjalnym komunikacie podała, że napastnika czeka kilka tygodni przerwy.

Dawid Kownacki doznał urazu w czasie treningu przed meczem z Jahn Regensburg na zapleczu. Bundesligi. Fortuna Duesseldorf przekazała wieść o kontuzji w specjalnym komunikacie. Drużyna podała, że polskiego piłkarza czeka kilka tygodni przerwy. Wcześniej reprezentant Polski borykał się z kontuzją kolana. Dodatkowo zmagał się z zarażeniem koronawirusem, co spowodowało, że ostatnie miesiące były dla niego niezwykle trudne. Kolejny uraz powoduje, że 23-latek będzie miał jeszcze cięższe zadanie w odbudowaniu formy.

- Kownacki nie będzie mógł uczestniczyć w meczach i treningach prawdopodobnie przez kilka tygodni - napisano na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Dawid Kownacki znów kontuzjowany

Polski napastnik broni jego barw od stycznia ubiegłego roku. Początkowo był na wypożyczeniu z Sampdorii Genua, a na początku bieżącego został wykupiony i podpisał kontrakt do 2023 roku. Według mediów kosztował ok. siedmiu milionów euro, co czyni go najdroższym zakupem w historii Fortuny.

RadioZET.pl/PAP