Dawid Kownacki bohaterem Fortuny. Polak zdobył zwycięskiego gola

04.12.2020 21:40
Dawid Kownacki

Dawid Kownacki zdobył zwycięskiego gola w meczu 10. kolejki 2. ligi niemieckiej. Dzięki bramce Polaka Fortuna Duesseldorf wygrała z SV Darmstadt 3:2.

Dawid Kownacki pojawił się w ekipie gospodarzy na ostatnie 13 minut przed zakończeniem spotkania. Wcześniej Fortuna Duesseldorf dwa razy goniła wynik. Po bezbramkowej pierwszej połowie po zmianie stron pierwszego gola dla Darmstadt zdobył Serdar Dursun. Po kilku minutach do remisu doprowadził Rouwen Hennings.

Po dziesięciu minutach gospodarze znów wyszli na prowadzenie po bramce Tobiasa Kempy, który wykorzystał rzut karny. Po kilku chwilach wyrównał Kenan Karaman.

Kownacki zwycięskiego gola zdobył w 89. minucie. Polak wykorzystał dogodną okazję, trafiając do siatki z kilku metrów.

Oprócz niego w końcówce meczu grał w Fortunie, spadkowiczu z Bundesligi, Jakub Piotrowski (od 84. minuty), natomiast w przerwie został zmieniony Adam Bodzek. W ekipie gości rezerwowym był Adrian Stanilewicz.

Dawid Kownacki zdobył zwycięskiego gola dla Fortuny Duesseldorf

Dzięki wygranej Fortuna awansowała na ósme miejsce w tabeli.

To drugie trafienie Dawida Kownackiego w tym sezonie.

Fortuna Duesseldorf - Darmstadt 3:2 (0:0)

Bramki: Hennings (56), Karaman (77), Kownacki (89) - Dursun (50), Kempe (67-karny).