Zamknij

Dawid Kownacki zakażony koronawirusem. Pech nie opuszcza piłkarza

15.08.2020 09:59
Dawid Kownacki
fot. Uwe Kraft via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Dawid Kownacki jest zakażony koronawirusem - poinformowały niemieckie media. Piłkarz Fortuny Dusseldorf, podobnie jak cały zespół, został wysłany na kwarantannę.

Fortuna Dusseldorf w piątek poinformowała, że dwóch piłkarzy tego klubu ma koronawirusa. W oficjalnej informacji nie zdradziła, o których zawodników chodzi. Do tej informacji dotarli jednak dziennikarze "Rheinische Post". Ich zdaniem zakażeni są właśnie Dawid Kownacki i Ghańczyk Nana Ampomah.

Koronawirus. Dawid Kownacki zakażony

Dawid Kownacki ma za sobą koszmarny sezon. W styczniu 2020 roku trafił do Fortuny Dusseldorf za 6,75 miliona euro. Niestety kompletnie się nie sprawdził W 20 meczach Bundesligi nie strzelił ani jednego gola. Co gorsza jego drużyna spadła do drugiej ligi.

Tym samym pech nie opuszcza ośmiokrotnego reprezentanta Polski. Wiele w ostatnim czasie mówiło się o jego odejściu. Kownacki ma bowiem jedną z najwyższych pensji w zespole, a klub po spadku do drugiej ligi chce szukać oszczędności. Koronawirus mocno jednak krzyżuje plany piłkarza i samej Fortuny.

Dawid Kownacki to kolejny z piłkarzy reprezentacji Polski, którzy zostali zakażeni koronawirusem. Wcześniej pozytywny wynik testu mieli m.in. Bartosz Bereszyński czy Sebastian Szymański.

RadioZET.pl/AN