Dawid Kownacki wyrwał się z Genui. Polak wypożyczony do Fortuny

Krzysztof Sobczak
31.01.2019 17:28
Dawid Kownacki wypożyczony z Sampdorii do Fortuny Duesseldorf

Reprezentant Polski Dawid Kownacki został wypożyczony na pół roku z Sampdorii Genua do Fortuny Duesseldorf - poinformował niemiecki klub. Beniaminek Bundesligi zapewnił sobie prawo pierwokupu, ale kwoty ewentualnego transferu nie zdradzono.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Dawid Kownacki nie ukrywał, że chciał opuścić Sampdorię, w której otrzymywał bardzo mało szans na grę. Fortuna była zdeterminowana, aby pozyskać 21-latka, ale sprawy jego ewentualnych przenosin skomplikowały się po kontuzji innego napastnika włoskiego klubu, Gianluki Caprariego. Finalnie wszystkim stronom udało się jednak porozumieć i rundę wiosenną "Kownaś" spędzi w lidze niemieckiej.

- To był dla mnie trudny czas, bo działacze Sampdorii dawali mi do zrozumienia, że mam zostać. Fortuna kontaktowała się ze mną wcześniej i wspierała, walczyliśmy razem. Cieszę się, że tu jestem - powiedział Kownacki.

Kownacki w Fortunie Duesseldorf

Dawid Kownacki będzie drugim Polakiem w składzie Fortuny Duesseldorf. Mocną pozycję w klubie ma środkowy obrońca Marcin Kamiński, z którym 21-latek zna się jeszcze z czasów występów w Lechu Poznań.

Po 19 kolejkach Fortuna zajmuje 14. miejsce i musi walczyć o utrzymanie. Aktualnie ma siedem punktów przewagi nad strefą barażową, którą okupuje VfB Stuttgart.
RadioZET.pl/Fortuna Duesseldorf/KS