Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dawid Kownacki piłkarzem Fortuny. Klub pobił transferowy rekord

30.06.2019 17:00
sport

Dawid Kownacki opuścił Sampdorię Genua i przeniósł się na stałe do Fortuny Duesseldorf - poinformował niemiecki klub. Ubiegłoroczny beniaminek Bundesligi zapłacił za kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski 8 milionów euro, czterokrotnie bijąc własny rekord.

Dawid Kownacki piłkarzem Fortuny Duesseldrof fot. EIBNER/Sven Laegler/Imago Sport and News/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do tej pory rekordzistą był Marvin Ducksch, za którego rok temu Fortuna zapłaciła FC Sankt Pauli "tylko" dwa miliony euro.

Dawid Kowacki podpisze kontrakt z Fortuną

Saga z przenosinami Kownackiego do Duesseldorfu trwała od dłuższego czasu. Już podczas mistrzostw Europy U21 wszystko było dogadane, ale Włosi nagle zmienili zdanie i zaczęli podbijać cenę za gracza, który i tak nie miał gwarancji występów w przyszłym sezonie i nie chciał wracać do stolicy Ligurii.

Dawid Kownacki ostanie pół roku spędził na wypożyczeniu w ówczesnym beniaminku Bundesligi. Szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu i rozgrywki 2018/2019 zakończył z czterema golami w 10 występach. Teraz podpisał 4-letni kontrakt, którego warunki były uzgodnione już zimą.

- Chęć pozostania w Fortunie wyraziłem jeszcze w poprzednim sezonie. Cieszę się, że kluby się dogadały. Tutaj znalazłem najlepsze miejsce do rozwoju, czuję się komfortowo i mam nadzieję jeszcze bardziej pomóc zespołowi w najbliższej kampanii - powiedział Kownacki cytowany na oficjalnej stronie klubu.

W Sampdorii Polak jesienią rozegrał tylko 155 minut i strzelił jedną bramkę.

RadioZET.pl/Fortuna Duesseldorf/KS

Oceń