Dawid Kownacki kontuzjowany. Napastnik opuści zgrupowanie reprezentacji Polski

Maciej Walasek
12.03.2019 19:24
reprezentacja Polski na MŚ w Rosji
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dawid Kownacki nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski przed pierwszymi eliminacjami do mistrzostw Europy w 2020 roku. Podczas meczu z Eintrachtem Frankfurt, 21-latek naderwał włókno mięśniowe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Dawid Kownacki był jednym z powołanych piłkarzy przez Jerzego Brzęczka. Już wkrótce biało-czerwoni rozpoczną przygotowania przed pierwszymi meczami eliminacyjnymi do mistrzostw Europy w 2020 roku. Na zgrupowaniu zabraknie jednak Kownackiego. 21-latek w trakcie meczu z Eintrachtem Frankfurt opuścił boisko z urazem uda. Wstępne diagnozy nie były optymistyczne. Wydawało się, że to będzie koniec sezonu dla napastnika, ale na szczęście spekulacje nie miały nic wspólnego z rzeczywistością.

Zobacz także

Dawid Kownacki kontuzjowany: Napastnik nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski

Piotr Koźmiński, dziennikarz Super Expressu poinformował, że reprezentanta Polski czekają trzy tygodnie przerwy. Oznacza to, że Kownacki opuści zgrupowanie kadry Jerzego Brzęczka.

- Jako że pojawiają się sprzeczne informacje, to warto wyjaśnić: kontuzja Dawida Kownackiego nie jest na szczęście poważna. Badania wykazały, że ma tylko naderwane włókno mięśniowe. Powrót za około trzy tygodnie – napisał na Twitterze Koźmiński.

Dawid Kownacki w trakcie zimowego okna transferowego opuścił Sampdorię i został wypożyczony na pół roku do Fortuny Dusseldorf. Niemiecki zespół zapewnił sobie prawo do pierwokupu.

RadioZET.pl/sport.pl, Twitter/MW