Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dawid Kownacki kontuzjowany. Napastnik opuści zgrupowanie reprezentacji Polski

12.03.2019 19:24
sport

Dawid Kownacki nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski przed pierwszymi eliminacjami do mistrzostw Europy w 2020 roku. Podczas meczu z Eintrachtem Frankfurt, 21-latek naderwał włókno mięśniowe.

reprezentacja Polski na MŚ w Rosji fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Dawid Kownacki był jednym z powołanych piłkarzy przez Jerzego Brzęczka. Już wkrótce biało-czerwoni rozpoczną przygotowania przed pierwszymi meczami eliminacyjnymi do mistrzostw Europy w 2020 roku. Na zgrupowaniu zabraknie jednak Kownackiego. 21-latek w trakcie meczu z Eintrachtem Frankfurt opuścił boisko z urazem uda. Wstępne diagnozy nie były optymistyczne. Wydawało się, że to będzie koniec sezonu dla napastnika, ale na szczęście spekulacje nie miały nic wspólnego z rzeczywistością.

Dawid Kownacki kontuzjowany: Napastnik nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski

Piotr Koźmiński, dziennikarz Super Expressu poinformował, że reprezentanta Polski czekają trzy tygodnie przerwy. Oznacza to, że Kownacki opuści zgrupowanie kadry Jerzego Brzęczka.

- Jako że pojawiają się sprzeczne informacje, to warto wyjaśnić: kontuzja Dawida Kownackiego nie jest na szczęście poważna. Badania wykazały, że ma tylko naderwane włókno mięśniowe. Powrót za około trzy tygodnie – napisał na Twitterze Koźmiński.

Dawid Kownacki w trakcie zimowego okna transferowego opuścił Sampdorię i został wypożyczony na pół roku do Fortuny Dusseldorf. Niemiecki zespół zapewnił sobie prawo do pierwokupu.

RadioZET.pl/sport.pl, Twitter/MW

Oceń