Czołowy gracz Wisły Kraków opuszcza klub: Ubolewam nad tą sytuacją

Maciej Walasek
08.01.2019 21:40
piłkarze Wisły Kraków
fot. MICHAL KLAG/REPORTER

Dawid Kort jako pierwszy z piłkarzy opuścił Wisłę Kraków. Zawodnik podpisał kontrakt z greckim klubem Atromitos Ateny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Dawid Kort na początku tygodnia rozwiązał umowę z Wisłą Kraków za porozumieniem stron. Portal onet.pl poinformował, że we wtorek Polak został piłkarzem greckiego zespołu Atromitosu Ateny. Pomocnik związał się 2,5-letnią umową.

Zobacz także

– Bardzo cieszę się z przenosin do ligi greckiej. Wierzę, że może być to dla mnie krok do przodu, który pozwoli wznieść się na wyższy poziom. Dam z siebie wszystko, żeby zaprezentować się jak najlepiej i pomóc drużynie w osiągnięciu celów – powiedział Kort.

– Dziękujemy Wiśle za zrozumienie sytuacji zawodnika. Wszystko odbyło się bardzo szybko i profesjonalnie. Pełny szacunek. Wszyscy trzymamy kciuki, żeby Wisła się podniosła – podkreślił jego menedżer.

Przed Kortem kontrakty rozwiązali już Zdenej Ondrasek i Zoran Arsenić. Na tę chwilę nowy zespół Polaka zajmuje trzecie miejsce w greckiej ekstraklasie.

Wisła Kraków wciąż ma ogromne problemy. Policja przeszukała dom m.in. byłej prezes Marzeny Sarapaty, a klub stoi na progu bankructwa. Mimo to Biała Gwiazda robi co może, aby pozostać w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW