Zamknij

Dawid Janczyk zastawił medal w lombardzie. Tak źle jeszcze nie było?

04.02.2020 08:51
Dawid Janczyk sprzedał medal w lombardzie
fot. EAST NEWS

Dawid Janczyk najprawdopodobniej zastawił swój medal w lombardzie. Były piłkarz CSKA Moskwa, który od lat zmaga się z problemami z alkoholem, miał zastawić krążek, który wywalczył z moskiewskim klubem w 2007 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dawid Janczyk uchodził za wielki talent w polskiej piłce, gdzie wielu ekspertów wiązało z nim spore nadzieje. Zawodnik szybko trafił do Legii Warszawa, w której pokazał się z bardzo dobrej strony. Jeszcze głośniej zrobiło się o nim po występie na MŚ U-20, po którym przeszedł do CSKA Moskwa. Niestety, stojąca otworem wielka kariera przeszła Janczykowi koło nosa. Piłkarz uzależnił się od alkoholu.

Od kilkunastu miesięcy 32-latek stara się wrócić na boisko. Mimo to każda próba kończy się fiaskiem. Na początku, Dawid Janczyk został wyrzucony z Odry Wodzisław, następnie zrezygnował z niego FC Blaubeuren. Później zawodnik nie pojawił się na testach Flisaka Złotoryi, grającego w lidze okręgowej. Wszystkiemu oczywiście winny był alkohol, którego Janczyk wciąż nadużywał.

Jak informuje portal onet.pl, w internecie pojawiła się oferta jednego z warszawskich lombardów, który ma do sprzedania medal za zajęcie trzeciego miejsca w lidze rosyjskiej z 2007 roku. „Historia piłki nożnej - DAWID JANCZYK" i "100% AUTENTYK” – takie opisy miały pojawić się w ofercie. Wobec tego można być niemal pewnym, że Janczyk naprawdę oddał swój medal, który finalnie został sprzedany za tysiąc złotych.

RadioZET.pl/onet.pl