Zamknij

Janczyk o problemach z alkoholem: Musieli mnie przywiązać do łóżka

Andreas Nicolaides
12.09.2018 11:34
Dawid Janczyk
fot. ALEXANDER SAFOMOV/EAST NEWS

Dawid Janczyk w biografii, której premierę zaplanowano na 19 września, otwarcie mówi o swoich problemach z alkoholem. - Umierałem pięć razy. Na szczęście uratowali mnie - przyznaje otwarcie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Były piłkarz Legii Warszawa i CSKA Moskwa w rozmowie z "Super Expressem" zdradził kolejne szokujące fakty ze swojego życia. Powiedział między innymi, że zastawił w lombardzie łańcuszek córki ze chrztu, by mieć pieniądze na alkohol.

Krytyczny moment miał, gdy trafił do szpitala. - Stało się ze mną coś bardzo złego. Krzyczałem przez sen, podobno po polsku, angielsku i rosyjsku. Musieli mnie przywiązać do łóżka, inni pacjenci nie mogli znieść tych krzyków. Organizm był już tak zatruty alkoholem, że znalazłem się na krawędzi śmierci. Lekarz powiedział mi potem, że tamtej nocy umierałem pięć razy. Na szczęście uratowali mnie - przyznał.

Dawid Janczyk swego czasu uznawany był za największy piłkarski talent w Polsce. W latach 2005-2007 grał w Legii Warszawa, a potem przeniósł się do CSKA Moskwa. Tam jego kariera zatrzymała się. Był kilkukrotnie wypożyczany do innych klubów. Na koniec wrócił do Ekstraklasy. Ostatnim jego klubem była Sandecja, w której grał do 2016 roku.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN