Zamknij

Dawid Janczyk wpadł w kolejne kłopoty? Odra Wodzisław zakończyła współpracę

Maciej Walasek
19.04.2019 16:46
Dawid Janczyk
fot. WOJCIECH GRUSZECKI/REPORTER

Dawid Janczyk od kilku dni nie pojawił się w swoim klubie. W związku z brakiem kontaktu ze swoim zawodnikiem, zarząd Odry Wodzisław postanowił skreślić go z listy zawodników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Dawid Janczyk znów mógł wpaść w poważne kłopoty. Przypomnijmy, że pięciokrotny reprezentant Polski przez wiele lat zmagał się z problemem alkoholowym. Wobec tego jego piłkarska kariera, która zapowiadała się bardzo dobrze, legła w gruzach. Finalnie 32-latek znalazł się w katowickiej lidze okręgowej, gdzie podpisał kontrakt z Odrą Wodzisław.

Zobacz także

Z powodu zniszczonego organizmu przez walkę z alkoholizmem, Janczyk musiał poczekać na oficjalny debiut w barwach nowego zespołu. Po dołączeniu do drużyny w październiku 2018 roku, były zawodnik m.in. CSKA Moskwa pojawił się na murawie dopiero w marcu 2019 roku. Jednak po kilku tygodniach Dawid Janczyk został skreślony z listy piłkarzy śląskiej drużyny.

Dawid Janczyk: Odra Wodzisław zakończyła współpracę

- Zarząd klubu i sztab szkoleniowy Odra Wodzisław informuje, iż Dawid Janczyk po pobycie w domu nie pojawił się od poniedziałku w klubie. W związku z zaistniałą sytuacją klub kończy współpracę z Dawidem Janczykiem – napisano na Twitterze.

Z nieoficjalnych informacji można dowiedzieć się, że Dawid Janczyk znów sięgnął po alkohol, tracąc zupełny kontakt z rzeczywistością. Przez kilka miesięcy piłkarz chodził na terapię, ale jak widać, wszystko poszło na marne. Z Odrą Wodzisław umowa miała być jasna: jeśli Janczyk jest trzeźwy, to gra. Wydaje się, że zawodnik zerwał zobowiązanie.

RadioZET.pl/sportowefakty, Twitter/MW